Zawody Pływackie z okazji Dnia Dziecka 2022
W sobotę 11 czerwca 2022 roku na basenie w Nowej Wsi odbyły się zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka 2022. Była to już dziewiąta edycja zawodów pływackich dla dzieci rozgrywanych na tej pływalni. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku z/s w Nowej Wsi. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych. Zawodnicy startowali na dystansie 50 m w kategorii roczników: 2007-2008 oraz 2009-2010 oraz na dystansie 25 m w kategorii roczników: 2011-2012, 2013 i młodsi stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym, osobno dziewczęta i chłopcy. Do rywalizacji zgłosiło się 96 zawodników. Każdy z uczestników mógł płynąć w jednej lub w dwóch konkurencjach.
Celem zawodów było umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej początkujących pływaków, popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji, promocja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebownisku oraz Gminy Trzebownisko. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała pełna obsada sędziowska pod przewodnictwem głównego sędziego zawodów Pani Ewy Furman.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku z/s w Nowej Wsi, które wręczali: Dyrektor OSiR – Pan Andrzej Gutkowski oraz Pani Barbara Śliż-Dubiel z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebownisku.
Rywalizacja była zacięta, wynik był istotny, jednak najbardziej liczył się pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki upominek z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich pływaków.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za udział w zawodach życząc tym samym wielu sukcesów i jeszcze lepszych wyników w przyszłych startach.

Ze sportowym pozdrowieniem

Relacja zdjęciowa znajduje się na fb OSiR  – zapraszamy do obejrzenia 😉