Grota solna

Poczuj nadmorski klimat

Grota Solna w OSiR Nowa Wieś

 

Znajdująca się w naszym Ośrodku nowoczesna grota solna to wyjątkowe miejsce, w którym panuje taki klimat jak nad morzem. Dzięki temu jaskinia z podłogą wysypaną gruboziarnistą solą kłodawską oraz ścianami pokrytymi kruchem i płytami solnymi pozwala czerpać z dobroczynnych, prozdrowotnych właściwości soli. Wystarczy kilkadziesiąt minut, aby w szybki sposób zregenerować i odprężyć swój organizm po dniu przepełnionymi obowiązkami. Mikroklimat panujący w Grocie Solnej, charakterystyczny dla morskiego wybrzeża, zrelaksuje i pomoże w leczeniu wielu chorób.

Dobroczynne właściwości soli, wzmacniają organizm, poprawiają przemianę materii, przywracają harmonię układu nerwowego i pomagają w walce z cellulitem oraz z zbędnymi kilogramami. To kuracja idealna dla każdego, która może zastąpić nawet kilkudniowy pobyt nad morzem. Taka komora solna to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mieszkają daleko od morza, a mają problemy z alergią, chorobą tarczycy, astmą oskrzelową, cierpią na zapalenie zatok czy schorzenia o podłożu psychicznym – nerwice i stany depresyjne. Charakterystyczne dla tego pomieszczenia jest czyste, zjonizowane powietrze, które działa kojąco na górne dogi oddechowe, a także wpływa korzystnie na ogólne samopoczucie.

Nasycenie pierwiastkami śladowymi oraz ujemna jonizacja pogłębiają i zwalniają oddychanie, a także przynoszą uczucie świeżości i zadowolenia.

Zjonizowane ujemnie powietrze nie tylko pozwala polepszyć kondycję zdrowotną, ale również działa wspomagająco przy leczeniu wielu dolegliwości, takich jak:

 

 • Nieżyty i stan zapalny gardła, nosa i zatok;
 • Astma oskrzelowa;
 •  Przewlekłe stany zapalne płuc i oskrzeli;
 •  Infekcje dróg oddechowych;
 •  Alergie;
 •  Niedoczynność tarczycy;
 •  Problemy dermatologiczne;
 •  Bezsenność;
 •  Nadciśnienie;
 •  Choroby reumatyczne;
 •  Dolegliwości psychosomatyczne, których podłożem jest stres.

W przypadku występowania poniżej wymienionych schorzeń wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem specjalistą:

 •  Nadczynność tarczycy;
 •  Uczulenie na jod;
 •  Marskość płuc;
 •  Ostre stany gruźlicy;
 •  Zaawansowana choroba nowotworowa.

Aby terapia była skuteczna należy z groty korzystać przynajmniej dwa razy w tygodniu i odebrać 10 zabiegów. Z groty korzystać może niemalże każdy, bez ograniczeń wiekowych.

Stwierdzono, iż pobyt w grocie korzystanie wpływa również na kobiety w ciąży, gdyż obniża ciśnienie, pochłania nadmiar wody z opuchniętych kończyn, a muzyka relaksacyjna koi nerwy uspakajając mamę i dziecko. Ogólnie rzecz biorąc nie ma co do tego przeciwwskazań. Jednak powinny to najpierw skonsultować z lekarzem. Nie zaleca bowiem tego w przypadku ciąży zagrożonej albo zaburzeń funkcji tarczycy. Jeśli nie ma takich problemów, specyficzny klimat panujący w tym pomieszczeniu, może przynieść korzyści kobietom spodziewającym się dziecka.

Z groty solnej można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7:00 do 21:45 z wyłączeniem dni, w których Ośrodek jest nieczynny. O godzinie 21:00 rozpoczyna się ostatni seans.

Regulamin Groty Solnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebownisku z/s w Nowej Wsi
1. Zarządcą Groty Solnej jest  Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebownisku z/s w Nowej Wsi.
2. Każda osoba przebywająca w grocie solnej zobowiązana jest do zapoznania i przestrzegania Regulaminu Groty Solnej oraz poleceń personelu Ośrodka.  
3. Grota solna to miejsce spokoju, wyciszenia i relaksu. Po wejściu do groty należy wygodnie ułożyć się na leżaku, rozluźnić się i poddać działaniu mikroklimatu oraz muzyki relaksacyjnej.
4. W grocie solnej może przebywać jednocześnie maksymalnie 8 osób.
5. Temperatura w grocie wynosi około 23 stopni C.
6. Z groty solnej można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7:00 do 21:45 z wyłączeniem dni, w których Ośrodek jest nieczynny. O godzinie 21:00 rozpoczyna się ostatni seans.
7. Każdy seans rozpoczyna się o pełnej godzinie. Czas trwania jednego seansu to 45 minut. Paski transponderowe wydawane są na 55 minut.
8. Warunkiem skorzystania z groty solnej jest uiszczenie opłaty zgodnie z cennikiem Ośrodka oraz pobranie paska transponderowego. Zakupu biletu można dokonać: 
1) za pośrednictwem serwisu internetowego „eaktywni” dostępnego na stronie internetowej Ośrodka nie mniej niż 90 minut i nie więcej niż 30 dni przed planowanym seansem. Przed zakupem należy się zapoznać z Regulaminem serwisu internetowego „eaktywni” lub
2) w kasie Ośrodka nie więcej niż 60 minut przed każdym seansem.
9. Naliczanie czasu na pasku transponderowym rozpoczyna się od momentu aktywacji transpondera na czytniku bramki wejściowej przy kasie do momentu rozliczenia się z paska przy wyjściu. Pasek należy aktywować nie wcześniej niż 5 minut przed opłaconym seansem, a rozliczać się z paska należy nie później niż 5 minut po seansie. W przypadku przekroczenia czasu, o którym mowa w pkt 7 niniejszego Regulaminu, korzystający z groty solnej zobowiązany jest do uiszczenia opłaty. Po przekroczeniu czasu powyżej 55 minut dopłata liczona jest za każde rozpoczęte 5 minut i podlega uiszczeniu przy rozliczaniu paska.
10. Na seanse należy przychodzić punktualnie. Nie ma możliwości wejścia do groty w trakcie seansu.
11. Odzież wierzchnią należy zostawić w holu głównym pływalni w szafkach do tego przeznaczonych.
12. Przed bramką wejściową przy kasie należy założyć obuwie zmienne (klapki).
13. Podczas seansu zalecany jest wygodny i ciepły strój.
14. Przed wejściem do pomieszczenia groty solnej należy założyć czyste, białe skarpety.
15. Dzieci do ukończenia 12-go roku życia mogą korzystać z groty tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna. Osoby te ponoszą pełną odpowiedzialność za powierzone ich opiece dzieci oraz za szkody przez nich wyrządzone.
16. Na terenie Groty Solnej obowiązuje całkowity zakaz: 
a) spożywania pokarmów i napojów, 
b) wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych i innych środków odurzających, 
c) palenia tytoniu z e-papierosem włącznie, 
d) wnoszenia opakowań szklanych, ostrych narzędzi oraz innych niebezpiecznych przedmiotów, 
e) wprowadzania zwierząt, 
f) używania telefonów komórkowych, tabletów, laptopów i innych urządzeń multimedialnych,
g) biegania i hałasowania,
h) dotykania ścian groty oraz elementów dekoracyjnych, wsypywania soli do tężni solankowej oraz wynoszenia soli.
17. Nie zaleca się używania zbyt intensywnych kosmetyków (np. perfumy, dezodoranty) przed wejściem do groty solnej.
19. Na terenie groty solnej nie mogą przebywać osoby znajdujące się w stanie po spożyciu alkoholu pod wpływem środków odurzających. 
20. W przypadku złego samopoczucia należy niezwłocznie opuścić grotę.
21. Osoby z niżej wymienionymi dolegliwościami powinny zasięgnąć opinii lekarza przed skorzystaniem z seansu w Grocie Solnej:
 a) nadczynność tarczycy, 
b) zaawansowane choroby nowotworowe, 
c) gruźlica, 
d) choroby nerek, 
e) klaustrofobia, 
f) inne stany ostrych zapaleń. 
22. Zabrania się wnoszenia do Groty Solnej toreb i plecaków, należy je pozostawić w szafkach znajdujących się w holu głównym pływalni lub w szafkach depozytowych.. 
23. Za skutki zdrowotne przebywania osób chorych oraz o niestabilnym stanie zdrowia, które nie powinny korzystać z Groty Solnej, Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności. 
24. Osoby naruszające porządek lub przepisy niniejszego regulaminu będą usunięte z obiektu bez prawa zwrotu.

Cennik korzystania z Groty Solnej – sesja 45 minut                             -od 1 stycznia 2023r.

 

Bilet ulgowy

13,00 zł/seans

Bilet normalny

18,00 zł/sesja

Dzieci do 5 r.ż.

8,00 zł/seans

Godziny otwarcia

Z groty solnej można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 7:00 do 21:45 z wyłączeniem dni,
w których Ośrodek jest nieczynny. O godzinie 21:00 rozpoczyna się ostatni seans.
Każdy seans rozpoczyna się o pełnej godzinie. Czas trwania jednego seansu to 45 minut.

Sprawdź jak aktywnie spędzić czas w OSiR Nowa Wieś

Strefa wody

 

Strefa relaksu

 

Strefa siły

 

Strefa ruchu

 

Strefa dziecka

 

Na powietrzu

 

Skontaktuj się z nami!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzebownisku z siedzibą w Nowej Wsi na podstawie art.6 ust. 1 lit.a RODO w celu kontaktu z użyciem danych podanych w formularzu kontaktowym.

2 + 7 =